Warszawskie Targi Książki i miłośnicy e-czytania

WTK

W minioną niedziele 25 maja zakończyły się trwające od czwartku Warszawskie Targi Książki. Organizatorzy Targów oceniają je za bardzo udane. W ciągu czterech dni odbyło się ponad tysiąc wydarzeń towarzyszących a swoje książki podpisywało blisko siedmiuset autorów. Nie znamy jeszcze pełnej frekwencji, ale szacunki wskazują, że liczba osób, które odwiedziły Stadion Narodowy, przekroczy wynik zeszłoroczny, czyli 61 tysięcy czytelników. Tyle statystyka.

Miłośnicy e-cztania mogli skorzystać z oferty zaledwie kilku wydawnictw i księgarni, które oferowały swoje książki również w formacie cyfrowym. Nie da się oprzeć wrażeniu, że czytanie w e-formacie jest na targach mniej widoczne niż w latach poprzednich. Nie zmieni to jednak faktu, że książki elektroniczne na stałe goszczą w świadomości czytelników.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbyło się kilka prezentacji, paneli dyskusyjnych i seminariów, które mogły zainteresować również miłośników e-czytania.

Przy takich okazjach szczególnie cieszą nas spotkania z autorami – zarówno z debiutantami jak i autorami z dorobkiem literackim. Nawiązaliśmy kilka ciekawych kontaktów i obiecujących propozycji współpracy, które być może w przyszłości zaowocują nowościami wydawniczymi :)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>